Véleményvezér

vv

Felépült a Nemzeti Együttműködés Rendszere!

2010.10.29. I 27 komment I Címkék: fidesz gyurcsany orban allam

Öt hónapja alakult meg az Orbán-kormány. Májusban még megmosolyogtuk a „nemzeti együttműködés” suta szókapcsolatát, ma már benne vagyunk.

Öt hónappal ezelőtt, május 29-én alakult meg a második Orbán-kormány, és azóta az úthenger megállíthatatlanul robog előre. Persze, ebben nincs semmi meglepő, általában minden kormányváltás után így szokott lenni. Most azonban megfigyelhető egy rendkívül érdekes, eddig nem tapasztalt jelenség: szemmel láthatóan még az is, akinek célkeresztet festenek a homlokára, önként és dalolva fekszik az úthenger elé, és még csak meg sem próbál ellenállást kifejteni.

Úgy tűnik, a Nemzeti Együttműködés Rendszerében egyszerűen tényleg mindenki nemzetileg együttműködik.

Kapcsolódó írásunk: A Fidesz valamit nagyon tud


Köszi, hogy kirúgtatok!

Ha csak az utóbbi napokat nézzük, akkor is rengeteg ilyen furcsa esetet találunk. A fővárosi cégek éléről leváltott vezetőknek tegnap például egy szavuk nem volt saját eltávolításuk ellen, sőt már-már ők köszönték meg, amiért jól kirúgták őket. 

Ennél is tovább ment a Gazdasági Versenyhivatal két alelnöke. Mivel őket az előző kormány alatt hat évre nevezték ki, ezért elmozdításukhoz a versenytörvényt kellett külön módosítani, úgy, hogy a GVH alelnökeinek mandátuma az elnök most lejáró mandátumával együtt szűnjön meg. Ám annak ellenére, hogy az AB alkotmányellenesnek ítélte és megsemmisítette az erről szóló a rendelkezést, a két alelnök fogta magát, és saját maguk adták be lemondásukat.


Köszi az adókat!

Hogy a különféle, az éppen aktuális politikai hatalom által kinevezhető és leváltható vezetők még csak nem is pisszennek, az egy dolog. Ám az, hogy ezt még a mindenféle különadókkal sújtott fontos hazai gazdasági szereplők sem teszik meg, egy másik. A milliárdos energetikai különadóval sújtott Mol elnök-vezérigazgatója például nem győzött egyetérteni a cége számára nyilvánvalóan súlyos terhet jelentő döntéssel, és azt hangsúlyozni, hogy „válsághelyzetben mindenkinek ki kell venni a részét a teherviselésből.”

Ha nem is hallunk a többi, a gazdasági intézkedések által negatívan érintett magyar szereplőtől ehhez hasonló egyetértő szavakat, de egyet nem értőket sem. Pedig nem egy kemény és fájdalmas döntés is elfogadásra került, ám a mindig hangoskodó szakszervezetekkel bezáróan mintha ez az érintetteknek manapság nem is fájna annyira. A korábban a hírek állandó szereplőjévé vált Gaskó István, aki például most követelhetné az új adók bérelemés céljára való felhasználását, pedig egyszerűen eltűnt a ködben, noha gyanítható, hogy az általa képviselt vasutasok nem tartoznak majd az új adórendszer nyertesei közé.

customer surveys


A Rendszer elkészült

A Véleményvezér az ellenzékre már különösebben ki sem akar térni, ám muszáj megemlíteni, hogy a három ellenzéki párt mintha tudatosan törekedne arra, nehogy véletlenül is kellemetlenséget jelentsenek a kormánynak. Mesterházy Attila az AB-ügy után bejelenti, hogy országos tiltakozást szervez a kormány ellen - egy hónap múlva (!), a november végi hideg kellős közepére. Gyurcsány Ferenc pedig, saját korábbi szavait meghazudtolva, a szocialisták által ismét csőbe húzott LMP demonstrációja előtti napra hívja össze a chartás tüntetőket az Alkotmánybíróság épülete elé, nehogy véletlenül is szimpatizálni tudjon a közvélemény az üggyel. A Jobbikot meg észre sem lehet venni.

"Később megjelent az LMP felhívása, hogy tüntessünk az Alkotmánybíróság épülete előtt november 3-án. Most akkor sértődjünk meg? Mondjuk azt, hogy ezt nem így kellett volna? Nem ezt javaslom. Beszéljünk egymással normálisan, ez nem lóverseny. Nem „öt perc hírnév a tét”. Ha az LMP mondta ki először a dátumot, akkor ehhez kell alkalmazkodni. Nem ez a fontos. Le kell ülni minden érdekelt féllel, és közösen kell megszervezni a demonstrációt."

Gyurcsány Ferenc, 2010. október 26.


Ilyen körülmények között a rendszer pikk-pakk elkészült. Tényleg mindenki együttműködik. (Az egy szem Simor Andráson kívül – mi lesz még ebből!) Gyorsan ment, többé-kevésbé zökkenőmentesen. Májusban még megmosolyogtuk a „nemzeti együttműködés” suta szókapcsolatát, ma viszont már benne vagyunk. Még Schobert Norbi is késztetést érez, hogy határozottan kiálljon a kormány gazdaságpolitikai elképzelései mellett.

Nyilvánvaló, hogy a Fidesz nagyon jól felkészült a hatalom meghatározó pozícióinak átvételére, ami mostanra teljesen meg is történt. A "mindenki velünk van" azonban nem veszélytelen játék. Innentől minden hiba és hülyeség, minden pozícióba emelt vezető botlása egyedül a kormány felelőssége lesz. Ezt hívják úgy, hogy dupla vagy semmi.

Ha tetszett az írás, csatlakozz a Véleményvezér Facebook-csoportjához!

Ha tetszett az írás, kövesd a Véleményvezért a Facebookon is!

Figyelem! Írásainkat Facebook-csoportunkban lehet kommentelni.

A blogon csak meghívott hozzászólóink kommentjei jelennek meg.

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

radala 2010.10.29. 11:04:55

No, végre egy szimpatikus károgás:-)

csizsikpizsik _jobbulást Tito, Pique takarodj! 2010.10.29. 11:05:20

Ha vicceskedni próbálnék: ha más nem is, Sóhernorbi személye szól a kormány ellen :)

dark future · http://www.andocsek.hu 2010.10.29. 11:05:27

Papírjuk van róla, hogy (legalábbis a választási logika szerint) az ország 2/3-a velük van, de nem állnak meg itt, fekete lyuk módjára szippantanának be mindent és mindenkit. Ráadásul abban a (szinte biztos) tudatban, hogy 8-12-akárhány évig ők maradnak hatalmon, nehéz ennek a vákuumnak ellenállni... A markáns többség támogatása -- a történelmi recepteket elővéve -- szerintük felhatalmaz arra is, hogy a Pártnak és a Bölcs Vezérnek mindig igaza legyen, aki tehát velük van, az az igazság oldalán áll.

Éljen a többség pártja, éljenek a bolsevikok!

Squid 2010.10.29. 11:05:34

Ha a Schobert Norbi lájkolja a NER-t akkor tényleg szip szupi minden.

P.Guszti 2010.10.29. 11:05:46

Nagy jól tudjuk, hogy a Medgyessy-Gyurcsány kormányok minden posztra a saját klikkbe tartozó "szakembereket" ültették. E kormányok és e "szakértők" munkájának közös eredményeképpen sikerült megduplázni az államadósságot miközben a nemzeti vagyont is alaposan apasztották.

További eredmény, hogy Magyarország kimaradt a térségben történelmi léptékben is egyedülálló gazdasági fellendülésből 2002 és 2008 között, a szomszédoktól 20-30%-kal is lemaradva.

Most ez a csapat el lett zavarva, de nagyon. Semmi helyük vezető pozíciókban. Ez teljesen evidens minden józan ésszel gondolkodó elme számára. Egy részük magától rájött, hogy nem terem több babér számára. Másokat a korábban hatályos törvények alapján küldtek el. Megint másokat új törvények alapján küldenek el. De eddig mindenki törvényesen távozott.

Ráadásul Simort sem veri félholtra a felbérelt merénylő, mint annak idején Szász Károlyt. Mindössze meg kell elégedni havi 2 milliós fizetéssel. Gondolom VV szive is vérzik ezért. Őszinte részvétem.

rockjano_ 2010.10.29. 11:06:02

Hát igen, nehéz lesz ezt a rohadék bandát eltávolítani a kormányrúd mellől de nem lehetetlen egyáltalán csak mindenkinek tennie kell érte. Meg türelmesnek kell lenni.

Én pl. utálom GyF-et de most megyek tüntetni vele együtt mert ilyen idők járnak.
A rendszerváltáskor fiatal egyetemistaként szinte minden tüntetésen ott voltam kádárék ellen most 40-es fejjel megint mehetek :-(..pedig már sokkal lustább vagyok rá meg a gyerekek...de hát muszály, eygszerűen menni kell.

KG2000 2010.10.29. 11:06:17

Na ez egy jó cikk legalább. Az országnak nincs más esélye, mint az eldöntött úton végighaladni. Nem lehet állandóan kapcsolgatni a sebességváltól 4-esből egyesbe, aztán 3-asba, aztán abból hátramenetbe.

"Ezt hívják úgy, hogy dupla vagy semmi."
Itt nemcsak a kormányról van szó, hanem rólunk is, illetve elsősorban. Nekünk sincs más választásunk. Úgy kell kritizálni, hogy az ne legyen kontraproduktív. Mert az elmúlt 20 év történetének az a tanulsága, hogy a rossz kritika többet árt, mint használ, lásd a taxisblokád nyomán kialakult puccskísérletet, amely során Göncz megkérdezte Antallt, hogy nem mond-e le.

KG2000 2010.10.29. 11:06:22

Még rövidebben összefoglalva és általánosítva a mondandómat.
A demokrácia lényege tényleg a szabad (és felvilágosult) választások, és az azon alapuló kormány és fékek rendszere. A jó kormányzás életbevágó és a kormány hibáinak a kritizálása is nagyon fontos. Magyarország elmúlt 20 évének a története azt is bizonyította, hogy a rossz kritikák többet ártanak, mint használnak. Ezt is meg kell fontolnia minden értelmes embernek, elsősorban a saját érdekében.

Brain$torming 2010.10.29. 11:06:32

prüszköljetek csak, nem vagyok egy orbánista, de most faszán nyomja a csávó.

tothh · http://polizis.blog.hu 2010.10.29. 11:06:52

Hát ez azért mind "szép és jó" lenne, ami a posztban van, csak épp van egy apró bibi.

Az, hogy ennek a szép nemzeti együttműködésnek sikerült öt hónap alatt összehozni egy akkora kapitális hibát/bűnt - kívánt rész aláhúzandó - amekkorát csak a legkomolyabb ellendrukkerek várhattak.

Az szerintem természetes, hogy az új kormány kirúg embereket. Ezen nem kéne fönnakadni. Azon mondjuk már inkább, hogy a minisztériumi állományok még mindig a helyükön vannak. Olyan emberekkel, akik az előző rezsim politikai kinevezettjei voltak (személyesen ismerek ilyet). E miatt meg képviselői indítványokkal működik a dolog, viszont ez a forradalmi hevület, amit a saját írásomban is kifejtek (itt: polizis.blog.hu/2010/10/27/permanens_forradalom ) sokáig nem lesz tartható.

A másik pedig, hogy a jogállamot eddig úgy védő Fidesz nemes egyszerűséggel megalázza a magyar rendszer húsz év alatt talán legjobban működő intézményét, az alkotmánybíróságot.
Utóbbin nagyon el kéne gondolkodni a párton belül....

A meghozott intézkedésekben, amik eddig történtek, szerintem alapvetően jó az irány, de kicsit több konkrétumra lenne szükség.

PS. A legfőbb ügyész mandátuma eddig is automatikusan lejárt a 70. év betöltésével, most csak a "rendes" mandátumot toldották meg három évvel.

vokalpatriota 2010.10.29. 11:06:59

Azért én egy picit árnyalnám a képet. (Az ilyen jellegű posztokra, vagy benne megfogalmazottakra szokták mondani: szövegkörnyezetükből kiragadott részek.) Mert pl. az igaz ugyan, hogy Hernádi MOL vezér majdhogynem - kis túlzással - üdvözölte a MOL-ra is kivetett különadót, DE HOZZÁTETTE, hogy egyszer lehet Budán kutyapecérkedni, viszont a különadókon megvett időt a struktúrális átalakításokra kell fordítani, különben bukta.

S a korábban kinevezettek hogy önként adnak be le- és felmondásokat, az nem azt jelenti - szerintem - hogy egyetértenek és örülnek.

A franc se akar olyan környezetbe dolgozni, ahol elfogy a levegő és nap mint nap orrbabasznak, hogy te az előző vezetés kegyeltje vagy, úgyhogy pofa súlyba. Még ha netán nem igaz is...

Balek 2010.10.29. 11:07:03

együttműködnek vagy engedelmeskednek: nem mindegy.

Ppix 2010.10.29. 11:15:34

"Ha nem is hallunk a többi, a gazdasági intézkedések által negatívan érintett magyar szereplőtől ehhez hasonló egyetértő szavakat, de egyet nem értőket sem. "

Nem csak szavakkal lehet kommunikálni. Ezen túl felesleges olyan kormánnyal tárgyalni, akivel nem lehet értelmesen tárgyalni és nem is akarnak senkivel sem tárgyalni. De ez nem jelenti azt, hogy nem dolgozik senki a kormány ellen.

gomorra 2010.10.31. 22:28:05

@rockjano_: Rohadék banda? Lehet, hogy van köztük rohadék (pl. a Meggyes ilyan aljas lehet), de amúgy nincs igazad, ahogy atöbbi károgónak sem.ú

Egy országot egy eszme irányítson, egy centrum. Hogyan lehetne komoly dolgokat véghezvinni (márpedig arra van szükség, annyira eltunyult ez a kurva ország sok ócska naplopó gazember irányítása alatt) úgy, hogy minden hülye - hívják akár alkotmánybírónak akár ombudsmannak - beleszóljon komoly dolgokba: gazdasági dolgokba, költségvetésbe. Szükség van alkotmánybíróra de nem úgy, hogy minden sz.rba beleszóljon. Mivé válna egy munkahely, ha ott nem lenne első számú vezető, aki felelős a cégért? Ugyanez az ország is, fontos a demokrácia, fontos a szabadság, de ha elindult egy irányba, akkor a többi hülyének kuss, majd jöjjön 4 év múlva, készüljön arra az időre, addig ne pofázzon csak ha ég a ház. Most nem ég!
Annyira nagy a probléma szerencsétlen országban, hogy enneél sokkal nagyobb, komolyabb lépésekre is szükség lesz. Akkor se pofázzatok, készüljetek rá, dolgozzatok, mindenki a saját területén!

MickthePick 2010.10.31. 22:28:40

Értem én a Norbi-t. A NER-től mindenki lefogyhat? :D

andrush 2010.10.31. 22:28:58

Nemzeti Együttműködés Rendszere = Megszoksz, vagy megszöksz.

Egyébként a MOL valszeg azért ment bele a különadóba, mert a kormány amúgy is meg akarja vásárolni az oroszok részét, tehát nem árt előre jóba lenni a főnökkel...

campobaszo 2010.10.31. 22:34:16

@KG2000: Szerintem amire te gondolsz,az az "épitő kritika".Mintha már hallottam volna valamikor...

Hernádi,Csányi urak nem reklamálnak?
Lex MOL mond valamit?

high up 2010.10.31. 22:34:35

A Fidesz népszerüsége pontosan mutatja, hogy együttmüködik az emebrek érdekeivel. A maszop 13%-a is pontosan ezt mutatja.

LouiS 2010.10.31. 22:34:50

Mert arról egyik kirúgott sem fog beszélni, hogy a nemzeti együttműködés jegyében "meggyőzték" őket arról, hogy jobban járnak, ha önként távoznak. Senkinek sem hiányzik ugyanis APEH-vizsgálat, mindenkinek van felesége, gyereke, akik szintén dolgoznak valahol. És ebben a kétharmados világban könnyen pórul járhat, aki nyakaskodik.

alien 2010.10.31. 22:35:07

nekem minden szép és jó lenne, ha közben nem a jogállamiság (ez fontos dolog és tényleg az) kereteit igazítanák a szükségek szerint
nem államosítanák a nyugdíjpénztári befektetésemet (kötelező volt belépnem!) ha már elveszik az is ok, csak akkor mondjuk meg hogy hogy kapom vissza, mert az az enyém, itt nem valamit adóztatnak, hanem elveszik és kész
meg valaki mondja meg, h attól, hogy azoktól akik a növekedést okozzák (multik, Mol meg ilyenek) elveszik a pénzt amiből növekednének akkor az adóreform elegendő lesz ahhoz mindenféle más reform nélkül hogy 3 év múlva jobban növekedjünk mint a németek?
azt látom, h a költségvetés most egyensúlyban lesz pl a nyugdíjbefektetésem hozamából meg a válság adókból, de mi lesz később? remélem nem kell majd megtudni ....

cassander 2010.10.31. 22:35:29

Nyílt levél Dr. Navracsics Tiborhoz és Dr. Salamon Lászlóhoz

Tisztelt tanár urak!

Önök mindketten neves egyetem jogi karán oktatnak jogásznak készülő fiatalokat.

Ízlelgessék egy kicsit egyes szám első személyben, hogy kormányukkal mit tesznek, illetve fognak tenni!

"Az Alkotmánybíróság alkotmányellenesnek minősítette egy javaslatunkat, és megsemmisítette azt.
Erre mi még aznap benyújtottuk a javaslatot ugyanúgy, és bejelentettük, hogy szűkítjük az Alkotmánybíróság hatáskörét, hogy újra már ne vizsgálhassa meg - és még sok mást se vizsgálhasson."

Kegyetlen, hihetetlen valóság - és sajnos itt nincs "de" és semmilyen aktuálpolitikai magyarázkodás, másra mutogatás. Ezt Önök teszik, Önök erre készülnek, és erre nem mentség, hogy mit tettek az elődeik.

És egy politikust, így Önöket is, a saját tettei minősítenek az utókor, vagy ha valakinek úgy jobban tetszik, Isten ítélőszéke előtt, nem pedig a saját szavai vagy az elődei viselkedése.

Több nap eltelt, és Önök nem álltak ki azt mondani, hogy demokratikus jogállamban ilyet egész egyszerűen nem lehet csinálni? Hogy NINCS OLYAN OK, ami miatt ez megengedhető?

Ha én a jogi egyetemen az Önök hallgatója lennék, ezek után minden előadásukon, vizsgáztatásukkor "az arcukba nevetnék": hogy higgyem el egy szavukat is a jogról, az eszmékről, a jogállamról, a törvények szelleméről?

Salamon úr!
Ezt még az ellenfelei által "pufajkásgyilkosozott" Horn Gyula sem tette meg! Pedig megvolt a kétharmadja hozzá... A klasszikus "régi kommunista" is tisztességesebben viszonyult a jogállamhoz, mint Önök?
Ezek után hogy higgyük el egy nemes gondolatának őszinteségét is a készülő új alkotmány kapcsán? Mennyire lesz hiteles az Önök által megírni készült új alkotmány, ha a jelenlegivel így bánnak? És hogy várjuk el bárkitől a következő évtizedekben, hogy ha kormányra kerül, tartsa tiszteletben az új alkotmányt?

Navracsis úr!
Húsz év múlva, ha visszatekint, nevetséges, pitiáner dolognak fog tűnni a konkrét indok, ami miatt most arcul csapják, véglegesen aláássák a magyar jogállamiságot - és a jövendő új alkotmányuk legitimációját.
Ha a mai Alkotmánybíróság jogköreinek elvonását megszavazza, azt kívánom, hogy élete végéig minden alkalommal jusson eszébe, amikor belép a patinás egyetem kapuján: "a jogállamiság elveiről én már nem beszélhetek tisztességgel".

Tisztelt tanár urak!

Önök pontosan tudják, hogy a 98%-os különadó itt csak egy ürügy: ha akarják, lesz, alkotmányosan - de ha nem, az sem lényegi kérdés.
Hiszen itt ennél sokkal többről, a magyar jogállamiság alapjairól van szó.

És ha hallgatnak, netán nem voksolnak, és párttársaik "Önök nélkül" átviszik az alkotmnymódosítást - az sem több képmutatásnál...

Még nem késő...

Önöknek van lelkiismeretük. Ha most nem tesznek semmit, sőt, megszavazzák az Alkotmánybíróság porig alázását és gyakorlatilag lerombolását aktuálpolitikai érdekekből - akkor ugyan lehet, hogy lesz majd új alkotmány, és lehet, hogy egyszer majd jobbra fordul az ország sorsa is,

de ezt a két-három hetet életük végéig szégyellni fogják.

Egy választópolgár,
aki családos lévén nem meri kiírni a nevét, mert félti az egzisztenciáját.

_izée 2010.10.31. 22:35:39

Egyetértek.

GyF-nek komolyan el kellene magyarázni, hogy többet árt, mint használ. 2010-ben, ha ő megjelenik az egyik oldalon, akkor mindenki átmegy a másikra.

Jobbik, LMP mire vár?

LaLinea 2010.10.31. 22:36:22

"A fővárosi cégek éléről leváltott vezetőknek tegnap például egy szavuk nem volt saját eltávolításuk ellen, sőt már-már ők köszönték meg, amiért jól kirúgták őket. "

1968-ban Pesten ez így hangzott:

Tegnap Dubcsel elvtársat saját kérésére, egészségügyi okokból felakasztották. Az akasztás szívélyes, elvtársi légkörben zajlott le.

LaLinea 2010.10.31. 22:36:36

Nemcsak az elbocsájtott magyar vezetők hallgatnak, a (nagyrészt külföldi tulajdonú) bankok, biztosítók, áruházláncok, telekommunikációs és energiaszolgáltató cégek, továbbá az IMF és az Európai Unió sem nagyon hallatják a hangjukat. Ami azt jelenti valószínűleg, hogy nem látják értelmét a vitának - azaz megértették, hogy itt más eszközökhöz kell folyamodni a vita helyett.

==T== 2010.10.31. 22:36:59

A Jobbikot meg észre sem lehet venni.

Persze hogy nem lehet őket észrevenni, hiszen a Jobbik-közeli honlapokon kívül mindenhol ignore-on vannak., még a közszolgálatikon is csak jelképes a jelenlétük.

elevendel 2010.11.10. 09:54:12

Nemzeti Együttműködés Rendszere: a Figyelő cikke szerint Tarlós úr azzal az IFUA-val dolgoztatta ki ("ingyen", értsd későbbi elszámolásra) a fővárosi cégholding előkészítését, akiről Papcsák elszámolási kormánybiztos, zuglói polgármester és fővárosi képviselő két hónapja jelentette be, hogy szervezett polipként adott milliárdokért tanácsokat az előző kormányzatnak. Tarlós és Papcsák nem futnak össze néha a Fővárosi Közgyűlésben, ha máshol nem is?? Tarlós hogy néz Papcsák szemébe?

Ppix 2010.11.18. 13:14:58

Megmondtam:
index.hu/tech/2010/11/18/megtamadna_a_tavkozlesi_kulonadot_a_deutsche_telekom/

Meglátjuk, hogy nemzetközi porondon mennyit ér a Fidesz egész pályás letámadása. A sajnálatos az, hogy más f****val verik a csalánt, az egész országon fog csattani az összes válaszlépés következménye.

"A német társaság tizennégy éve ruház be Magyarországon, a befektetései összege az utóbbi négy évben elérte az 1,2 milliárd eurót. "
Hiányozni fog az a pénz majd nagyon, miután Viktorék eltapsolják a magánnyugdíjkasszákból ellopott százmilliárdokat.





Véleményvezérek a Véleményvezéren - blogunkat ezentúl újságírók, bloggerek, közgazdászok és más, közélettel foglalkozó szakértők kommentelik.

FRISS HOZZÁSZÓLÁSOK

  • Brückner Gergő: Szerintem ez félrement. A hírnek örüljünk, és a növekedési áldozatot nem lehet felróni a kormánynak, hiszen ő már régen jelezte, hogy nem kéne feszíteni a húrt, nem kéne tovább apasztani a növekedési esélyt. Természetesen a magyar kormány minden bű... (2013.05.31. 02:03) Orbán győzelme: nincs uniós hiányeljárás, de növekedés sincs
  • Madár István: Ugyanerről Gyévai Zoli: tagokvagyunk.postr.hu/utoljara-a-kettos-mercerol "De vegyünk egy másik, mostanában gyakran emlegetett példát. Tőlem is nemegyszer megkérdezték már, miként lehetséges az, hogy Franciaország kap újabb két évet, miközben Mag... (2013.05.27. 20:17) Orbán miatt csuklóztat minket az Európai Unió
  • NagyLevin: Szerintem az a kérdés, hogy általában véve meddig tartható egyben a Fidesz. Ángyán várható kiválása elsősorban nem szakpolitikai veszteség lesz (miközben nyilván igen alapos ismerője területének), hanem erkölcsi, azt fogja jelezni, hogy becsületes ... (2013.05.27. 10:19) Ki szerzi meg Ángyán Józsefet?
  • Madár István: "Az Európai Bizottság jelezte, néhány déli országnál hajlandó lehet elfogadni, hogy azok ne, vagy csak később érjék el a kitűzött 3%-os GDP-arányos deficitcélt. Mi annyira rossz viszonyban vagyunk velük, hogy nálunk ez fel sem merül." Ez egy közke... (2013.05.14. 08:46) Orbán miatt csuklóztat minket az Európai Unió
  • NagyLevin: Ezek is mind érdekes kérdések, még akkor is, ha a Fidesz - ha még képes felismerni a politikai érdekeit - viszonylag könnyű helyzetben van, akárcsak Schmitt Pál esetében volt. Horváth István - bár egy megyeszékhely polgármestereként nyilván van a m... (2013.05.10. 11:20) Trafikmutyi-hangfelvétel: beáldoz vagy bevéd a Fidesz?
  • Utolsó 20

FRISS ATLATSZO.HU

Nincs megjeleníthető elem

KORÁBBI TÉMÁK

  • Brückner Gergő: Szerintem ez félrement. A hírnek örüljünk, és a növekedési áldozatot nem lehet felróni a kormánynak, hiszen ő már régen jelezte, hogy nem kéne feszíteni a húrt, nem kéne tovább apasztani a növekedési esélyt. Természetesen a magyar kormány minden bűne, az igazságtalan és kudarcra ítélt ostoba adónemek, illetve a saját háttércsapathoz áramoltatott közpénzek minden gazdasági témájú posztnál elővehetők. De a túlzott deficit eljárásból való kikerülé... (2013.05.31. 02:03) Orbán győzelme: nincs uniós hiányeljárás, de növekedés sincs
  • Madár István: Ugyanerről Gyévai Zoli: tagokvagyunk.postr.hu/utoljara-a-kettos-mercerol "De vegyünk egy másik, mostanában gyakran emlegetett példát. Tőlem is nemegyszer megkérdezték már, miként lehetséges az, hogy Franciaország kap újabb két évet, miközben Magyarország korábban nem részesült ilyen kegyben. Itt is fennáll az az érv, miszerint nem teljesen azonos két helyzetről van szó. Ugyanis, a tévhittel szemben, de facto a magyar kormány is kaphatna „hal... (2013.05.27. 20:17) Orbán miatt csuklóztat minket az Európai Unió
  • NagyLevin: Szerintem az a kérdés, hogy általában véve meddig tartható egyben a Fidesz. Ángyán várható kiválása elsősorban nem szakpolitikai veszteség lesz (miközben nyilván igen alapos ismerője területének), hanem erkölcsi, azt fogja jelezni, hogy becsületes ember nem maradhat meg a Fideszben. Ugyanakkor Ángyán egyértelműen kapitalizmuskritikus politikus (ez nekem nem feltétlenül ellenszenves, bár nem az ő kapitalizmuskritikai megközelítése áll igazán köz... (2013.05.27. 10:19) Ki szerzi meg Ángyán Józsefet?
  • NagyLevin: Ezek is mind érdekes kérdések, még akkor is, ha a Fidesz - ha még képes felismerni a politikai érdekeit - viszonylag könnyű helyzetben van, akárcsak Schmitt Pál esetében volt. Horváth István - bár egy megyeszékhely polgármestereként nyilván van a megyében némi súlya, azért - némi veszteséggel, elengedhető és kicserélhető, jelentkezők nyilván vannak a helyére. Persze, a teljes frakciónak is mennie kéne, akik ott voltak, közreműködtek és együtt ... (2013.05.10. 11:20) Trafikmutyi-hangfelvétel: beáldoz vagy bevéd a Fidesz?
  • Holtzer Péter: Noch dazu "Csuhások térdre, imához!" (2013.05.08. 08:07) Kövér László begurult és megint nincs igaza
  • renyipd: csinálok egy törvényt (2013.05.03. 11:48) Orbán Viktor őszödi beszéde is lehetne
  • Brückner Gergő: Egy szinte off topic megjegyzés, bár a poszt utolsó mondatához tartozik, de értem, hogy nem erről szólt ez a bejegyzés. Szóval a pénzét csak offshore-ban biztonságban tudó posztkomcsik és poszt-fülkések közül a tájékozottabbak már azt is tudják, hogy ma már az offshore szinte ugyanakkora kockázat, mint Magyarországon, transzparensen gazdagnak lenni. Elképesztő ütemben nyírják ezt a világot, lásd francia offshore-kormányválság, a svájci banktit... (2013.04.29. 17:50) A Fidesz fülkeforradalmi tőkésosztálya
  • akos.szalai: És hogy kezdődött mindez? Védjük meg a gyerekeket, ne lehessen mindenhol cigit kapni. Csak összehasonlításként - jószándékkal ez is le van öntve (sőt, kétségbe sem vonom): www.origo.hu/itthon/20130427-szabalyoznak-a-menzak-kinalatat.html De egy ismerősöm tapasztalata: a gyerekek ezt nem eszik meg - mióta idén bevezették az új központosított menzát, azóta alig van menzás az iskolában. Másrészt az engem nem zavarna, ha nem a régi trafikok maradn... (2013.04.27. 18:54) Trafikmutyi: ritka bepillantás a NER működésébe
  • rajcsányi.gellért (ergé): Óceánia meg mindig is Keletázsia ellen viselt háborút. (2013.04.25. 13:29) Megbukott a megszorítások politikája Európában
  • Madár István: Tulajdonképpen ez mégis csak hatékonyabb forma, mint amikor az átkosban egyszerűen csak elvették a boltot, földet, majd megkapták azt az elvtársak. Ki lehet használni, hogy ma már gyorsabb világban élünk, egyből oda lehet adni a haveroknak. Mi ez, ha nem fejlődés? (2013.04.24. 13:56) Dohányállamosítás: megint a haverok jártak jól
  • Brückner Gergő: Életem egyik legmegdöbbentőbb újságírói élménye volt, amikor ilyen titkosszolgálat - alvilág együttműködéseket megismerhettem. A klasszikus szereposztás az volt, hogy a titkosszolgálat címeket adott a bűnözőknek, akik titkosszolgálati információk segítségével időzítették a betöréseket, megtarthatták a lakásban talált cuccokat, cserébe bepoloskázták a lakást. (2013.04.23. 11:39) Portik-Laborc: mit szól az MSZP?
  • NagyLevin: A "jobboldal" történelmi vezető szerepének mítosza is kellett ehhez. Aki ezt a helyzetet, ami "jár" a jobboldalnak, biztosítja, de még ez sem kell, ezt az igényt vezetőként megtestesíti, az a helyén lesz és a helyén is marad. Ezt az igéretet Orbán Viktor "megörökölte" a második ciklusban és végérvényesen betöltötte 2002 után. Az, ahogy a szocialisták viszonyultak a kérdéshez, mindenfajta pátoszt nélkülözött, ők csak azt gondolták, hogy majd ném... (2013.04.02. 10:56) Fidesz 25: egy párt leválthatatlan vezetővel

FRISS TRANSINDEX

Nincs megjeleníthető elem

velemenyvezer [kukac] gmail [pont] com I twitter I facebook

RSS 2.0 bejegyzések I RSS 2.0 kommentek I Tedd a könyvjelzők közé!

írják: többen I

© VÉLEMÉNYVEZÉR 2010-2013.

süti beállítások módosítása