A politikai, a gazdasági és a társadalmi körülmények alapján biztosra vehető, hogy lesz itt még folytatás. Heti szavazásaink. (Fotó: Huszti István/Index)
Hévégi rovatunkban most a csütörtöki cikkünk (Szebb jövőt a cigányoknak, de milyet?) szavazásának eredményét nézzük meg közelebbről.
Csütörtökön a következőket írtuk a gyöngyöspatai konfliktus kapcsán: "Gyöngyöspata mintát adott a probléma lehetséges kezelésére. Pontosabban az első ilyen mintát nyújtotta. Ne kételkedjünk, hogy sokan gondolják majd mindkét oldalon, hogy ez a probléma helyes kezelése. A szebbjövősök pedig, ha kell, legközelebb egyenruha nélkül, majd fehér ingben ünneplik a majálist a cigánysoron, de folytatni fogják eddigi tevékenységüket, és minden bizonnyal lesz olyan cigány csoport is, aki rájuk támad, meg olyanok is akadnak majd, akik megint menekültcsapatokat szerveznek Nyugatra. Örülhetünk, ha a két társaság mögé nem állnak olyanok, akiknek kifejezetten tetszene egy-két véres tudósítás Magyarországról."
Ahogy cikkünkben röviden kifejtettük, nemcsak a politikai, hanem sajnos a gazdasági-társadalmi körülmények alapján is valószínűnek tűnik az, hogy lesz még itt folytatás: "Mindeközben a Széll Kálmán-terv eredményeképpen az alsó középosztály egy jelentős része megint lecsúszik, tovább mélyítve ezzel a konfliktus alapjait. Képzeljük el: egy húsz éve dolgozó, munkáját 4 hónapja elveszítő, de közben állást intenzíven kereső 40 éves szakmunkás kevesebbet kap majd az államtól, mint az a cigányember, aki soha nem dolgozott és most sem akar dolgozni, viszont több gyereke van (ez az underclass-probléma). Mekkora az esélye annak, hogy a szakmunkásnak ezek után nem lesz elege a magyar állam szabályaiból? Csodálkozunk majd, ha a „cigánybűnözés” egy újabb fejleményére ő is beáll szebbjövőzni?"
Olvasóinktól is megkérdeztük: szerintük Gyöngyöspata vajon egy egyszeri eset volt, vagy sok hasonlót fogunk még látni? Nézzük az eredményt!
Az arányok magukért beszélnek: szavazóink 93%-a gondolja úgy, hogy Gyöngyöspata sajnos csak a kezdet. Az optimisták, akik szerint csak egy egyszeri esetet láthattunk, mindössze 2%-nyian vannak. Ez az 5700-nál is több szavazóból alig több mint 100 válaszadót jelent. Őszintén reméljük, hogy mégis nekik lesz igazuk.
Ha tetszett az írás, kövesd a Véleményvezért a Facebookon is!
Figyelem! Írásainkat Facebook-csoportunkban lehet kommentelni.
A blogon csak meghívott hozzászólóink kommentjei jelennek meg.