A vizsgalehetőségek száma ne csökkenjen, csak a HÖK hatalma. Sőt, teljesen számolják fel és szervezzék újra a hallgatói érdekképviseletet. Heti szavazás-összesítőnk.
Szokásos hétvégi szavazás-összesítőnkben most a héten a legtöbb Facebook-megosztást elérő írásunk szavazásait vizsgáljuk meg. Olvasóink véleménye következik.
Felsőoktatás: vége a HÖK-mutyiknak? c. cikkünkben a készülő felsőoktatási törvény nyilvánosságra került változtatásairól írtuk meg a véleményünket. A vizsgák számának csökkentésével alapvetően egyetértettünk, de hangsúlyoztuk, hogy mindenképpen differenciálásra van szükség, hiszen egyes intézményekben rendszeresen komplett évfolyamok hasalnak el, míg máshol a bukást érdemlő teljesítményre is négyes érdemjegyet adnak. A másik tervezett változtatással, a hallgatói képviselők jogkörének csökkentésével viszont teljes mértékben egyetértettünk, mivel a HÖK számos helyen visszaél azzal a hatalommal, amivel a törvény felruházza őket.
Olvasóinknak két kérdést tettünk fel. Először is azt kérdeztük, hogy vajon ők egyetértenek-e a tervezett szigorításokkal. Lássuk az eredményt!
Szavazóink többsége a vizsgalehetőségek számának csökkentésével nem ért egyet, azonban a HÖK hatalmának csökkentésével igen. Ez derül ki a második szavazásunkból is, ahol arra kérdeztünk rá, hogy a hallgatói önkormányzatokat hogyan kellene megváltoztatni, egyáltalán, kell-e bármit is tenni ezzel az intézménnyel.
Blogunk szavazóinak több, mint fele azt szeretné, ha a hallgatói önkormányzatokat jelen formájukban felszámolnák, és újraszerveznék őket, a válaszadók további negyede pedig csökkentené a hatalmukat és átláthatóbbá tenné a működésüket.
Ezek után még inkább kíváncsian várjuk, vajon az oktatási kormányzat lesz-e elég bátor ahhoz, hogy megvalósítsa terveit.
Ha tetszett az írás, csatlakozz a Véleményvezér Facebook-csoportjához!
Figyelem! Írásainkat Facebook-csoportunkban lehet kommentelni.
A blogon csak meghívott hozzászólóink kommentjei jelennek meg.