Miért nem fogad el semmilyen bírálatot sem a kormány? Ki áll a nemzetközi "támadások" mögött? Ki a felelős a médiatörvény-botrányért? Ezt írtuk a kokikról és sallerekről. (Fotó: fidesz.hu)
A Véleményvezér nyári szünetet tart augusztus végéig, de addig is minden hétköznap összegyűjtjük, hogy egy-egy fontosabb témáról mit írtunk 2011-ben. Most a Fideszt érő kritikákról és az ezek kezeléséről szóló írásainkból szemléztünk. (A címekre kattintva nyílnak az eredeti, teljes írások.)
1. Kritika nem kell, háború kell
"Orbán Viktor évértékelőjéből egyértelműen kiderült, hogy a kormányfő nem lát jelentős kudarcokat az elmúlt egy évben, ezért nem is gondolta, hogy bármi miatt is magyarázkodnia kellene. Nyilvánvaló tehát, hogy kormány nem kíván irányt váltani, sőt. Összefoglalva annyit mondhatunk: ha valakinek nem tetszett az elmúlt egy év kormányzása, annak stílusa és alapvető iránya, az jól kösse föl a nadrágot, mert ez innentől csak keményebb lesz."
2. Elhallgatás, kiforgatás, manipuláció
"Nyilván egyetlen politikai erő sem szereti, ha bírálják, azonban a kritika a politika megkerülhetetlen része egy demokráciában. Azonban a kormány semmilyen esetben sem akarja elfogadni a kritikákat, de még azt a tényt sem, hogy azok léteznek. Képesek ezért akár a legabszurdabb módon is átértelmezni eseményeket vagy akár tudatosan valótlant állítani."
3. Fidesz: megint a mártír-stratégia
"A Fidesz első kormányzása idején is elhitették magukkal és híveikkel, hogy egy nemzetközi balliberális háló csapdájában vergődnek, amivel lehetetlen felvenni harcot. Ez a gondolatmenet persze arra is jó volt, hogy felmentést adjon az önmagát megvédeni képtelen kormány felelőseinek. Sőt, a szörnyű külső ellenség réme még a hátországot is összefogta. A valódi feladat azonban nem a mártírszerepben való tobzódás, a vereségek megideologizálása, hanem azok elkerülése lenne."
4. Hazudni az EU-nak: megint lebuktunk
"Az Európai Parlamentben közmeghallgatást tartottak a készülő magyar alkotmányról, melyhez a kormány az alaptörvény tervezetéről eredetileg egy hol csonkított, hol torzított fordítást küldött el. Az angol verzió, miként az Index is megjegyzi, a magyar változatnál több ponton is „eurokonformabb”. Ráadásul a mellékelt anyag még az alkotmányozás folyamatát is pozitívabb színben tüntette föl: úgy, mintha a készülő alaptörvényt a valóságosnál sokkal nagyobb konszenzus övezné."
5. Médiatörvény-botrány: ki a felelős?
"A Fideszt már egy jó ideje hatalmába kerítette egy rendkívül káros gondolkodásmód, mely valóban a forradalmárokra jellemző: „aki nincs velünk, az ellenünk”. Legyen egy bírálat bármennyire is konstruktív és értelmes, mivel kritika, ezért csakis ellenséges lehet, vagyis azonnal le kell söpörni az asztalról. Így a médiatörvény esetében is minden kritikát elengedtek a fülük mellett. A Fidesz azokat a tényezőket hagyta figyelmen kívül vagy iktatta ki idehaza, melyek megvédhették volna a sokkal keményebb nemzetközi csapásoktól."
Ha szereted az írásainkat, támogass minket a Goldenblogon!
...és kövesd a Véleményvezért a Facebookon is!
Figyelem! Írásainkat Facebook-csoportunkban lehet kommentelni.
A blogon csak meghívott hozzászólóink kommentjei jelennek meg.